Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Co jeść, a czego nie jeść w ciąży?

16 maja 2021 czego nie jeść w ciąży

Ciąża to stan szczególny w życiu każdej kobiety. Nie tylko wymaga troski o siebie, lecz przede wszystkim o rozwijające się dziecko. Co niezwykle ważne kluczowe podczas tego okresu jest to, aby do ciała dostarczać odpowiednie składniki odżywcze w postaci pokarmu, lecz również pamiętać, aby pewnych rzeczy nie jeść. Czego nie jest w ciąży, a na co postawić przede wszystkim?

Co jeść w ciąży?

Kluczem w przypadku dobierania odpowiedniej diety w czasie ciąży jest pamiętanie o tym, że musi być ona zbilansowana i pełnowartościowa. Wszystko to, co trafi do naszego żołądka, pośrednio trafia również do dziecka. Trzeba więc zadbać o to, aby rozwijało się ono jak najlepiej.
Z tego też powodu dieta w czasie ciąży powinna zostać wzbogacona przede wszystkim o dużej ilości warzyw oraz owoców. Co więcej, bardzo zaleca się, aby pić większe niż standardowo ilości i wody oraz żeby posiłki spożywać w możliwie jak najbardziej regularny sposób, czyli mniej więcej o tej samej porze.
Bardzo ważne podczas komponowania diety w ciąży jest to, aby pamiętać o ogromnym zapotrzebowaniu naszego ciała na energię. Z tego też powodu zaleca się, aby dieta była bardzo bogata w białko, które pozytywnie wpływa na rozwój płodu, oraz oczywiście w węglowodany.

Czego nie jeść w ciąży?

Jak powszechnie wiadomo to, co jemy na co dzień, nie zawsze jest jedzeniem zdrowym. Dieta zawierająca w sobie duże ilości cukru, soli czy też licznych konserwantów nie jest najlepszym pomysłem na jedzenie w ciąży. Z tego też powodu odradzane jest jedzenie fast foodów, picie słodkich napojów czy też innego typu sztucznych substancji.
To jednak nie koniec listy produktów, o których na czas ciąży należałoby zapomnieć. Bardzo ważnym produktem są sery pleśniowe. Te niepozorne serki, które na co dzień spożywane są bardzo chętnie, w ciąży powinny zostać od razu wykluczone z diety, ponieważ mogą wywołać listeriozę. Oprócz tego zakazane jest spożywanie surowych jajek oraz mięsa, ponieważ te mogą spowodować wywołanie toksoplazmozy.
Innego typu produktem, którego nie powinno się spożywać w czasie ciąży, są tzw. wędzonki. Przykładowo mięsa, które zostały uwędzone w dymie, mogą zawierać w sobie liczne substancje rakotwórcze, które, choć dla dorosłego człowieka nie będą stanowiły zagrożenia, to już jednak przedostając się do małego ciała dziecka, mogą wyrządzić nim naprawdę spore szkody.
Na koniec warto zauważyć, że z diety w czasie ciąży powinny być również wykluczone liczne produkty do picia. Oczywistym jest zakaz picia alkoholu przez cały okres ciąży, lecz oprócz tego nie powinno się również pic mocnej kawy, czy też herbaty ziołowej.

kroki w nauce kodowania dla dzieci

Redakcja znajdzlove.pl

Redakcja Znajdzlove.pl jest miejscem, gdzie każdy członek rodziny znajdzie wartościowe treści dostosowane do swoich potrzeb i zainteresowań. Naszym celem jest inspirowanie czytelników do tworzenia harmonijnego i szczęśliwego życia rodzinengo, pełnego radości, zdrowia i wspólnych chwil.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

drugie śniadanie do pracy
jak wytrzymać na diecie
dieta 2500 kcal

Jesteś zainteresowany reklamą?

dieta 2500 kcal