Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak wytrzymać na diecie?

24 maja 2021 jak wytrzymać na diecie


Stosowanie diety nie zawsze jest przyjemne, zwłaszcza gdy musi być ona restrykcyjna, a wcześniej puszczało się wodzy swoim zachciankom. Jest jednak wiele sposobów na to, by nie załamać się, ani po kilku dniach, ani po dłuższym czasie.

Rozsądne oczekiwania

Osoby zastanawiające się, jak wytrzymać na diecie, powinny przede wszystkim założyć sobie racjonalne cele. Jeśli tylko do podjęcia restrykcyjnej diety nie zmusza ich poważny stan zdrowia, warto podejść do tematu na spokojnie. Jeśli ktoś liczy, że po objadaniu się hamburgerami w dużych ilościach nagle będzie w stanie przejść na same warzywa, jest w błędzie. Jego organizm będzie domagał się ulubionych pokarmów, nie tylko na poziomie żołądka, ale też głowy, a przy tym dostarczana ilość kalorii będzie za mała, więc pojawi się słabość. Diety nie mogą być zresztą zbyt wyczerpujące, nawet gdy bardzo zależy na schudnięciu czy zdrowym odżywianiu, trzeba dopasować liczbę dostarczanych kalorii i spożywane pokarmy do stylu życia i zapotrzebowania. Jasne jest, że dorosły mężczyzna ciężko pracujący fizycznie nie będzie mógł odżywiać się samymi warzywami jak na przykład drobna studentka. Dlatego dużym ułatwieniem jest skorzystanie z pomocy dietetyka. Taka osoba układa osobną dietę dla każdego klienta, biorąc pod uwagę jego indywidualne zapotrzebowanie, a także styl życia i wiele innych czynników – także preferencje żywieniowe, gdyż na dłuższą metę nikt nie jest w stanie odmawiać sobie ulubionych pokarmów, a zmuszać się do jedzenia czegoś, czego zwyczajnie nie lubi. Dietetyk udowadnia, że można jeść dietetycznie i smacznie.

Dobrej jakości, smaczne pokarmy

Nawet restrykcyjna dieta nie wyklucza jedzenia smacznych pokarmów, choć oczywiście na pewno nie będą to fast foody. Jednak jeśli chodzi na przykład o nietolerancję laktozy czy glutenu, warto szukać pozbawionych ich, dobrej jakości pokarmów, tanie bowiem będą jałowe i niesmaczne. Można też oczywiście, na diecie odchudzającej czy zdrowotnej, jeść ulubione pokarmy w odchudzonej wersji: burgery warzywne zamiast mięsnych, mięso gotowane, a nie smażone, frytki z piekarnika itp. Możliwości jest mnóstwo, a przy tym jedzenie się nie nudzi.

Odstępstwa od reguły

Czym byłoby życie bez drobnych przyjemności? Nie warto ich sobie odmawiać, nawet na diecie. Pewnie nawet najchudszej modelce zdarzy się od czasu małe szaleństwo w postaci hamburgera. Nie ma też sensu restrykcyjnie odmawiać sobie słodyczy, zwłaszcza że można je znaleźć w dietetycznej, zdrowej wersji. Możliwość „dyspensy” dotyczy jednak tylko osób o dość silnej woli – jeśli istnieje ryzyko, że gdy tylko posmakuje się kalorycznego jedzenia, natychmiast się na nie rzuci, lepiej trzymać się diety bez żadnych odstępstw.

Redakcja znajdzlove.pl

Redakcja Znajdzlove.pl jest miejscem, gdzie każdy członek rodziny znajdzie wartościowe treści dostosowane do swoich potrzeb i zainteresowań. Naszym celem jest inspirowanie czytelników do tworzenia harmonijnego i szczęśliwego życia rodzinengo, pełnego radości, zdrowia i wspólnych chwil.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

drugie śniadanie do pracy
jak wytrzymać na diecie
dieta 2500 kcal

Jesteś zainteresowany reklamą?

dieta 2500 kcal