Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Na czym polega dekoracyjne malowanie ścian gąbką?

19 maja 2021 dekoracyjne malowanie ścian gąbką


Urządzając aranżacje wnętrz, coraz częściej stawia się na oryginalne rozwiązania dotyczące malowania ścian. Wśród popularnych pomysłów pojawia się pokrywanie jednej spośród powierzchni innym kolorem lub kładzenie na niej tapety. Wyjątkowo cenione są opcje, które umożliwiają nadanie ścianom ciekawego, niejednolitego wyglądu. Wśród nich pojawia się dekoracyjne malowanie ścian gąbką. Co warto wiedzieć na temat tego sposobu i w jaki sposób można go wykorzystać?

Wyjątkowe efekty na ścianach mieszkania

Ozdabianie ścian za pomocą gąbki to metoda wyjątkowo ceniona ze względu na łatwość stosowania oraz oryginalne efekty. Możliwe jest nałożenie na ściany farby w jednym lub kilku kolorach. W pierwszym przypadku, natężenie barwy jest nieregularne ze względu na zmienną ilość farby nakładanej w poszczególnych miejscach. Decydując się na więcej kolorów, warto postawić na zbliżone do siebie barwy. W dużych pomieszczeniach zaleca się nakładanie gąbką ciemniejszego koloru na jaśniejsze ściany. Nie jest to jednak odpowiednie rozwiązanie w małych pokojach. Chcąc optycznie powiększyć wnętrze, warto nałożyć wzory z jasnej farby na ciemniejsze tło. Odbijające się światło wywoła wrażenie przestrzenności.

Jak ozdobić ściany za pomocą gąbki?

Decydując się na pomalowanie ścian z użyciem tej techniki można również zdecydować się na połączenia barw lub różne odcienie tego samego koloru. W celu ozdobienia powierzchni, należy zaopatrzyć się w gąbki morskie. Można użyć dwóch lub więcej egzemplarzy o różnej gęstości. Ściany muszą najpierw zostać pomalowane farbą podkładową, która będzie stanowiła tło dla dekoracji. Po jej wyschnięciu można przystąpić do tworzenia oryginalnych efektów. Następnie należy zanurzać gąbkę w farbie i odciskać ją na powierzchni ściany. Ilość farby i rodzaj wzoru powinny być uzależnione od preferencji malujących. W celu upewnienia się, że efekt będzie zgodny z przypuszczeniami, warto wypróbować dany sposób na kawałku kartonu lub niewidocznym zwykle fragmencie ściany. Możliwe jest tworzenie symetrycznych designów lub nieregularne pokrycie ścian kolorowymi elementami. Za pomocą gąbki można również nadać wyjątkowy wygląd całej powierzchni ściany. Należy pamiętać o tym, aby po skończonej pracy akcesorium dokładnie wypłukać i wysuszyć. W innym razie mogłoby nie nadawać się do użycia następnego dnia. Za pomocą gąbki można wykonać również ciekawe smugi na świeżo pomalowanej ścianie. Tak udekorowane wnętrze z pewnością okaże się efektownym i oryginalnym pomysłem.

Redakcja znajdzlove.pl

Redakcja Znajdzlove.pl jest miejscem, gdzie każdy członek rodziny znajdzie wartościowe treści dostosowane do swoich potrzeb i zainteresowań. Naszym celem jest inspirowanie czytelników do tworzenia harmonijnego i szczęśliwego życia rodzinengo, pełnego radości, zdrowia i wspólnych chwil.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

okna do bloku
jak rozmnażać sukulenty

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak rozmnażać sukulenty