znajdzlove.pl

Blog tematyczny o rodzinie, lifestylu i zdrowiu.

angielski dla dzieci
Lifestyle

Nauka angielskiego dla dzieci – dlaczego warto zacząć jak najwcześniej?

Czy wiesz, że nawet jeśli twoje dziecko nie ma jeszcze trzech lat, już w tak młodym wieku jest w stanie nabywać nowe umiejętności? Daj mu na to szansę! Tak wcześnie rozpoczęty angielski dla dzieci będzie dobrym startem do dalszej edukacji, odbywającej się już w szkole bądź w przedszkolu. Nauka angielskiego dla dzieci może się okazać świetną przygodą!

Nauka angielskiego dla dzieci - dlaczego warto rozpocząć ją jak najwcześniej?

Poznawanie świata z językiem angielskim

Wbrew pozorom, wbrew temu co ci się wydaje, twoje dziecko naprawdę chce się uczyć i tylko szuka okazji do tego, by to robić. Dla niego jest to proces naturalny i intuicyjny. Maluch jest po prostu ciekawy świata, dlatego chce go jak najlepiej poznawać, a język angielski częściowo mu w tym pomaga, gdyż stymuluje jego mózg i gwarantuje mu dużo lepszy rozwój na każdej płaszczyźnie. Dzieci, które szybko rozpoczynają naukę obcych języków, mogą zdobyć większą pewność siebie. Przyzwyczajają się do prowadzenia rozmów po angielsku. Oswajają się z wymową języka, bo cały czas mają z nim kontakt na zajęciach. To z kolei sprawia, że z odwagą nabywają nowe umiejętności i nie lękają się o to, że w trakcie zajęć popełnią jakiś błąd, co sprowadzi na nie krytykę ze strony nauczyciela bądź innych dzieci.

Nauka angielskiego dla dzieci

Nauka języka angielskiego – kiedy ją rozpocząć?

Najlepiej by było, gdyby angielski dla dzieci zaczął się w momencie, gdy twój maluszek będzie mieć już roczek. W chwili, gdy osiągnie on wiek trzech czy czterech lat, jego zdolności poznawcze całkowicie się zmienią, przez co nie będzie już aż tak szybko nabywać nowych umiejętności. A dla dzieci nauka nie jest wcale żadnym obowiązkiem czy czymś nieprzyjemnym. Bywa wręcz przeciwnie. One na ogół traktują ją jak zwykłą zabawę.

Przeczytaj więcej na bebeoli.pl