znajdzlove.pl

Blog tematyczny o rodzinie, lifestylu i zdrowiu.

makijaż krok po kroku
Zakupy

Naucz się wykonywać makijaż krok po kroku

Makijaż to wielka sztuka. Kiedy jest dobrze dobrany i wykonany, potrafi odmienić każdą kobietę nie do poznania, oczywiście na plus. To samo dotyczy jednak makijażu kiepskiego – może postarzać, nadawać twarzy zmęczony, niekorzystny wygląd i podkreślać jej niedoskonałości lub nawet sprawiać wrażenie, że takowe istnieją gdy wcale ich nie ma. Warto więc nauczyć się wykonywać makijaż krok po kroku.

Skąd czerpać wiedzę?

Możliwości jest mnóstwo. Kilkanaście lat temu nastolatki czy dojrzałe kobiety czerpały wiedzę na temat makijażu przede wszystkim z kolorowych pism. Dziś oczywiście także jest to źródło wiedzy, na temat na przykład aktualnych trendów czy tego, jak dobierać makijaż do swojego typu urody i wieku, ale na pewno nie jest to najważniejsze źródło wiedzy. Z pewnością najczęściej wybiera się internet, ponieważ jest darmowy, a przy tym znaleźć można nie tylko artykuły, ale też filmiki, tzw. tutoriale. Jest to szczególnie ważne w przypadku trudniejszych działań, jak blendowanie, cieniowanie, przyklejanie sztucznych rzęs czy umiejętne tuszowanie włosków. Można też przekonać się, na przykładzie na przykład vlogerek, jak dalece makijaż zmienia twarz.
Ogromne znaczenie ma też to, że w internecie znaleźć można wiele źródeł wiedzy na temat kosmetyków. Są one, co bardzo ważne, w znacznej mierze obiektywne, nawet gdy dane produkty recenzują znane blogerki czy vlogerki. W pismach także można znaleźć recenzje kosmetyków, ale należy spodziewać się, że są to wpisy sponsorowane, a przy tym redaktorki rzadko pozwalają sobie na krytyczne głosy, opinie nie są więc w pełni rzetelne i obiektywne.

Internet nie jest jednak jedynym rozwiązaniem, jakie wchodzi w grę. Warto też wziąć pod uwagę inne. Jakie?

Wizyta u kosmetyczki

Makijaż wykonany przez kosmetyczkę jest zawsze dużo lepszy niż wykonany samodzielnie, przede wszystkim ze względu na użycie przez profesjonalistkę wysokiej klasy, kosztownych kosmetyków cenionych marek. Nie oznacza to jednak, że wizyta nie może być pouczająca. Jest to świetna okazja przede wszystkim do tego, by dowiedzieć się, jakie kolory pasują do posiadanej karnacji i innych aspektów urody, a to jest w makijażu niezwykle ważne. Zawsze też oczywiście można podpatrzeć pewne triki, na przykład na temat rozcierania kosmetyków. Będzie to przydatne zwłaszcza dla pojętnych kobiet, które będą potrafiły przenieść to na własny grunt i działać tak samo jak kosmetyczka. Wówczas nawet niższej jakości kosmetyki dadzą świetny efekt. Najlepiej jednak przekonać się o tym samodzielnie.