Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Pomysły na ręcznie robione prezenty

20 maja 2021 ręcznie robione prezenty


Gdy chcemy podarować bliskiej osobie prezent z okazji urodzin, czy na inną, uroczystą okazję, z reguły rzucamy się w wir zakupów. Zapominamy przy tym, że możemy przecież zrobić coś własnoręcznie. Taki podarunek ma większe znaczenie, a już samo to, że wkładamy w to swój własny wysiłek, powinno zostać docenione przez drugą stronę. Oto oryginalne pomysły na ręcznie robione prezenty.

Sól do kąpieli o zapachu różanym

Nic nie działa tak kojąco po ciężkim dniu, jak długa, gorąca kąpiel. Drobinki soli zapachowej zbawiennie wpływają na naskórek, a wysoka zawartość minerałów pozytywnie poprawia kondycję skóry.

Sól na bazie naturalnych składników i olejków eterycznych można zrobić samemu. Oczywiście łatwiej jest dobrać komponenty, gdy dobrze znamy solenizanta i jego preferencje zapachowe. Punktem obowiązkowym jest także posiadanie wanny. Gdy te warunki zostaną spełnione, możemy przystąpić do przyrządzania mieszanki. Potrzebne nam będą:

– 1 szklanka soli (morskiej, kamiennej lub Epsom);
– kilka suszonych płatków róży;
– 1 łyżeczka oleju z dzikiej róży;
– szklany słoik;
– wstążka ozdobna.

Najpierw mieszamy sól z olejkiem. Następnie dodajemy płatki róży. Przesypujemy do słoika, zakręcamy i przewiązujemy kolorową tasiemką dekoracyjną. Prezent gotowy!

Wspólna karykatura, czyli prezent na wesoło

Ten ręcznie robiony upominek to propozycja dla sentymentalnych. Wystarczy tylko gotowa ramka, wspólne zdjęcie, nożyczki, klej, arkusz bloku technicznego, farby, kredki oraz dowolne elementy dekoracyjne, które dostaniemy w każdym sklepie papierniczym.

Z bloku technicznego wycinamy prostokąt w rozmiarze ramki. Ze zdjęcia wycinamy tylko głowy i przyklejamy do białego arkusza. Farbami lub kredkami dorysowujemy pozostałe części ciała. I na tym etapie kończy się oficjalna instrukcja, ponieważ reszta zależy od… naszej wyobraźni! Jeśli chcemy stworzyć ciekawe tło dla obrazka, skorzystajmy z naklejek, brokatu w tubce, czy wycinków z kolorowych gazet. Gdy zależy nam na humorystycznych akcentach, nad karykaturami dorysujmy dymki komiksowe. Obrazek oprawiamy w ramkę.

Kuszące aromaty, czyli woreczki zapachowe

Każdy z nas lubi, gdy w jego domu roztacza się piękny zapach. Wśród prezentów typu handmade znalazły się woreczki zapachowe. Aby je przygotować, niezbędne będą bawełniane woreczki (można uszyć je samemu) oraz suszone kwiaty np. lawendy. Saszetkę napełniamy suszem, przewiązujemy sznurkiem lub wstążką. Taki gadżet powiesić można w przedpokoju lub umieścić w szafie. Ubrania przesiąkną wtedy cudownym, lawendowym aromatem!

Redakcja znajdzlove.pl

Redakcja Znajdzlove.pl jest miejscem, gdzie każdy członek rodziny znajdzie wartościowe treści dostosowane do swoich potrzeb i zainteresowań. Naszym celem jest inspirowanie czytelników do tworzenia harmonijnego i szczęśliwego życia rodzinengo, pełnego radości, zdrowia i wspólnych chwil.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kosz na zużyte pieluszki Tommy Tippee
sklep z tkaninami
ręcznie robione prezenty

Jesteś zainteresowany reklamą?

ręcznie robione prezenty