Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Dlaczego warto wdrożyć kremy z peptydami do codziennej pielęgnacji?

20 kwietnia 2021 kremy z peptydami

Marzeniem wielu kobiet jest zachowanie gładkiej cery na długie lata. Oczywiście, nie da się zatrzymać czasu, ale rynek kosmetyczny umożliwia obecnie opóźnienie procesu powstawania zmarszczek. Rzecz jasna, nie wystarczy zainwestować w dobrej jakości kosmetyki. Duże znaczenie ma również to, w jaki sposób ktoś żyje. Nasze codzienne nawyki mogą albo pomóc nam zachować gładką buzię na długo albo przyspieszyć proces jej starzenia.

Co przyspiesza starzenie się skóry?

Bez wątpienia, jednym z największych przeciwników gładkiej buzi, jest palenie papierosów. Nałogowe, długoletnie palaczki wyglądają niejednokrotnie na kilka lat starsze niż są w rzeczywistości. W takim przypadku nie pomoże tu żaden krem z peptydami czy zaawansowanymi technologicznie formułami. Duże znaczenie ma również ochrona przed słońcem. Mało kto wie, że krem z filtrem powinno się stosować każdego dnia. Słońce jest największym sprzymierzeńcem zmarszczek. Nie bez znaczenia pozostaje również nasza dieta. Warto odstawić wysokoprzetworzone jedzenie i cukry proste. Z pewnością, należy dbać o odpowiednie nawilżenie skóry od środka. Można to zrobić pijąc minimum dwa litry wody dziennie. Bardzo poleca się również masaże i ćwiczenia mięśni twarzy, które wygładzają zmarszczki. Stosując powyższe zasady, ma się dobrą bazę wyjściową do dbania o swoją cerę. Można wspomagać ten proces sięgając po dobrej jakości kremy z peptydami.

Co to są peptydy i dlaczego warto włączyć je do pielęgnacji?

Peptydy do krótkołańcuchowe białka, będące podstawowym budulcem organizmów żywych. Od kilku lat biją prawdziwe rekordy popularności również w kosmetyce. To niesamowite, jak natura dała nam wszystko, czego potrzebujemy aby żyć w zdrowiu i urodzie. Dodatek peptydów w kosmetykach powoduje, że skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu. Dzięki temu staje się ona znacznie bardziej gładka i nawilżona. Kremy z peptydami uważane są za nieinwazyjny botoks – dają bowiem natychmiastowy efekt wygładzenia. Co ciekawe, kremów z peptydami nie trzeba używać wyłącznie w okolicach twarzy czy dekoltu. Doskonale sprawdzą się również one w przypadku walki z cellulitem, nakładane na uda, pośladki czy brzuch. Peptyd jest tak małą cząsteczką, że jest w stanie przedostać się w głąb skóry i rozpocząć proces odnowy. Organizm nie rozróżnia, który peptyd jest u niego naturalny, a który przyszedł z zewnątrz. Traktuje tę cząstkę jako przyczynek do odbudowy tkanek i produkcji kolagenu. Niestety, z wiekiem ilość naturalnych peptydów maleje, dlatego warto dostarczać je sobie w kremach.

kroki w nauce kodowania dla dzieci

Redakcja znajdzlove.pl

Redakcja Znajdzlove.pl jest miejscem, gdzie każdy członek rodziny znajdzie wartościowe treści dostosowane do swoich potrzeb i zainteresowań. Naszym celem jest inspirowanie czytelników do tworzenia harmonijnego i szczęśliwego życia rodzinengo, pełnego radości, zdrowia i wspólnych chwil.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

drugie śniadanie do pracy
jak wytrzymać na diecie
dieta 2500 kcal

Jesteś zainteresowany reklamą?

dieta 2500 kcal