Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak działa nocna opieka zdrowotna?

17 lutego 2022 nocna opieka zdrowotna

Nocna opieka zdrowotna jest bardzo przydatna w przypadku pojawienia się nagłych problemów zdrowotnych. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jej funkcjonowania.

Czym jest nocna opieka zdrowotna?

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna działa podobnie jak wszystkie poradnie funkcjonujące w ramach podstawowej opieki zdrowotnej na co dzień. Wśród głównych różnic pomiędzy tymi podmiotami można wymienić godziny oraz dni otwarcia placówek. Z nocnej oraz świątecznej opieki zdrowotnej można skorzystać każdego dnia od godziny osiemnastej do ósmej rano. Oprócz tego możliwe jest to również w weekendy, święta, a także pozostałe dni wolne od pracy. W ramach nocnej opieki zdrowotnej udzielane są niezbędne porady dotyczące zdrowia. Możliwe są także wizyty domowe.

Jak działa nocna opieka zdrowotna

Kiedy należy udać się na nocną opiekę?

Na nocną opiekę zdrowotną człowiek powinien się udać w kilku sytuacjach. Przede wszystkim u pacjenta nie powinno być objawów, które sugerują bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia. W takich przypadkach należy udać się bezpośrednio na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Nocna opieka zdrowotna to miejsce, z którego można skorzystać w przypadku braku powodzenia zastosowanego leczenia domowego, jeśli wizyta w standardowej przychodni nie jest dostępna lub istnieje ryzyko pogorszenia stanu zdrowia do czasu ewentualnego przyjęcia przez lekarza.

Nocna opieka zdrowotna – kiedy można z niej skorzystać?

Na nocną i świąteczną opiekę można również udać się w innych sytuacjach. Wśród nich można na przykład wymienić zaostrzenie się choroby przewlekłej. Oprócz tego z nocnej opieki można również skorzystać w przypadku pojawienia się licznych objawów chorobowych. Wśród nich można wymienić na przykład infekcję górnych dróg oddechowych, nasilone bóle głowy, brzucha oraz innych części ciała. Stan pacjenta każdorazowo oceni lekarz oraz wdroży niezbędne na danym etapie leczenie, które na pewno będzie pomocne.

Kiedy nie korzystać z nocnej opieki?

Z nocnej opieki nie powinno się korzystać także w określonych przypadkach. Przede wszystkim nie jest to miejsce do odbywania się profilaktycznych wizyt dotyczących stanu zdrowia. Lekarze nie wystawiają także skierowań do specjalistów oraz leków, które są przyjmowane na stałe. Nie są realizowane także wizyty kontrolne, które są w bezpośredni sposób związane z odbywającym się leczeniem pacjenta. W tych sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie umówienie się do swojego lekarza rodzinnego oraz odwiedzenie standardowej przychodni pierwszego wyboru. Warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę, aby nie tracić czasu na niepotrzebne wizyty.

nocna opieka zdrowotna leki
zdrowotny.com.pl
kroki w nauce kodowania dla dzieci

Redakcja znajdzlove.pl

Redakcja Znajdzlove.pl jest miejscem, gdzie każdy członek rodziny znajdzie wartościowe treści dostosowane do swoich potrzeb i zainteresowań. Naszym celem jest inspirowanie czytelników do tworzenia harmonijnego i szczęśliwego życia rodzinengo, pełnego radości, zdrowia i wspólnych chwil.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zaburzenia erekcji
kroki w nauce kodowania dla dzieci
Obozy młodzieżowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

Obozy młodzieżowe