znajdzlove.pl

Blog tematyczny o rodzinie, lifestylu i zdrowiu.

olejowanie na podkład
Lifestyle

Na czym polega olejowanie na podkład?

Olejowanie na podkład jest skutecznym sposobem na dostarczenie szybkiego nawilżenia włosom. Świadoma pielęgnacja włosów powinna opierać się przede wszystkim na sprawdzonych produktach od najlepszych producentów.

Zalety olejowania

Każdego roku przybywa kobiet, które wykonują olejowanie włosów. Warto zauważyć, że regularne zabiegi pielęgnacyjne poprawiają gładkość włosów. Jednocześnie posiadają swój blask naturalny i wyglądają na odżywione. Przed olejowaniem włosy powinny być zwilżone odżywką lub hydrolatem. Oczywiście jest to dość czasochłonne, ale dzięki temu masz pewność, że włosy będą dobrze wyglądać. Prawidłowo wykonany zabieg olejowania na podkład umożliwia lepsze odżywienie oraz nawilżenie włosów. Olej jest emolientem, dlatego umożliwia zatrzymywanie wewnątrz włosa całej wilgoci. Jeżeli podkład zostanie podłożony pod olej to włosy poza nawilżeniem otrzymają dodatkowe odżywcze substancje pochodzące z oleju. Na samym początku należy zwilżyć włosy oraz nałożyć serum. Ewentualnie można od razu użyć mgiełki do spryskania włosów. Jest to szybszy, aczkolwiek mniej skuteczny sposób. Następnie włosy należy dokładnie pokryć olejem. Warto dodać, że na wszelkie podrażnienia głowy warto używać żelu aloesowego, który ułatwia szybkie odżywienie cebulek włosowych. Przy odbudowie mocno zniszczonych włosów najlepiej sprawdzi się kwas hialuronowy, który umożliwia wypełnienie drobnych ubytków w strukturze włosa. Jako podkład może być również użyta woda wymieszana z miodem oraz cukrem.

Jak wykonać olejowanie na podkład?

Do szklanki wody należy dodać jedną łyżkę miodu lub cukru i czekać aż się rozpuści. Do tak stworzonej mieszanki dodaj kwas hialuronowy lub żel aloesowy w małych ilościach. W sprzedaży są dostępne również gotowe mgiełki do włosów suchych, które umożliwiają szybkie nawilżenie skóry głowy. Jako podkład pod olej doskonale sprawdzi się także hydrolat. Jego zaletą jest fakt, że bardzo dobrze nawilża włosy, a jednocześnie jest niezwykle łatwy w użyciu. Wystarczy spryskać suche włosy przy użyciu hydrolatu i nałożyć olej na włosy. Bezpieczne hydrolaty to między innymi hydrolat różany oraz hydrolat rozmarynowy. Hydrolat różany najlepiej sprawdza się na włosach suchych oraz sztywnych. Umożliwia szybkie przywrócenie blasku oraz naturalnego wyglądu włosów. Należy również wzmocnić naczynia krwionośne na skórze głowy. Dla osób, które zapuszczają włosy, idealny będzie hydrolat rozmarynowy. Jest to także dobre rozwiązanie w przypadku osób, które mają problem z łysieniem. Szybkie odświeżenie skóry głowy, wzmocnienie cebulek włosowych oraz szybki wzrost to tylko jedne z wielu zalet stosowania tej substancji.