Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Odkurzacz do wągrów i inne skuteczne sposoby na zaskórniki

2 maja 2021 odkurzacz do wągrów

Skóra, zwłaszcza tłusta i mieszana, może być trapiona przez wiele problemów, ale szczególnie we znaki dają się zaskórniki. Dlaczego? Są mocno widoczne, a czarne kropki na nosie, brodzie i czole nikomu nie dodają uroku. Poza tym szybko rozwija się w nich stan zapalny, przeradzający się w krostki i wypryski. Jak walczyć z zaskórnikami?

Ważne oczyszczanie

Kluczowe dla utrzymania cery w dobrej kondycji, bez niedoskonałości, jest systematyczne i odpowiednie oczyszczanie. Chodzi tu nie tylko o mycie, które usuwa brud, kurz i nadmiar sebum, także przyczyniające się do powstawania zaskórników, ale też dogłębne oczyszczanie, odblokowanie porów. Warto też zatroszczyć się o codzienne lekkie złuszczanie, a prócz tego stosować peeling co 2-3 dni. Chodzi o złuszczenie martwego naskórka i usunięcie mas rogowych z porów skóry. Sprawi to, że brzydkie czarne kropki znikną i nie będzie ryzyka pojawienia się stanu zapalnego. Można do codziennego mycia stosować specjalny żel czy piankę dogłębnie odblokowujące pory. Przy cerze z trądzikiem lub dużą skłonnością do niedoskonałości polecane są też kremy z efektem lekkiego złuszczania, na przykład z kwasami. Pozwolą one trzymać problem zaskórników w ryzach. Ogromne znaczenie ma też wspomniany peeling. Nie warto z niego rezygnować nawet gdy skóra jest wrażliwa – w takim przypadku wystarczy sięgnąć po łagodniejszy produkt, na przykład enzymatyczny zamiast mechanicznego.

Zabiegi u kosmetyczki

Kiedy wągry mocno dają się we znaki, na przykład przy cerze bardzo tłustej czy typowym trądziku zaskórnikowym, przydatne mogą okazać się profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Możliwości jest wiele. Są to na przykład maski silnie oczyszczające, peeling chemiczny, zwany też medycznym, z zastosowaniem kwasów, przede wszystkim owocowych (powoduje on bardzo silne łuszczenie się skóry przez kilka dni), a także zabiegi takie jak peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja. W wyborze optymalnego zabiegu warto zdać się na poradę profesjonalistów.

Odkurzacz do wągrów

W sprzedaży można też znaleźć specjalne akcesoria – tzw. odkurzacze do wągrów, a także artykuły wielofunkcyjne, pozwalające na przykład wykonywać mikrodermabrazję w domowych warunkach i, dzięki wymiennym nakładkom, wiele innych zabiegów, na przykład masaż ujędrniający. Zanim jednak wyda się pieniądze na taki sprzęt, warto zastanowić się, czy będzie się korzystać z niego systematycznie. Wymaga to sporo zachodu, przede wszystkim dlatego, że przed zastosowaniem takiego produktu trzeba zrobić parówkę w celu otwarcia porów skóry.

kroki w nauce kodowania dla dzieci

Redakcja znajdzlove.pl

Redakcja Znajdzlove.pl jest miejscem, gdzie każdy członek rodziny znajdzie wartościowe treści dostosowane do swoich potrzeb i zainteresowań. Naszym celem jest inspirowanie czytelników do tworzenia harmonijnego i szczęśliwego życia rodzinengo, pełnego radości, zdrowia i wspólnych chwil.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kosz na zużyte pieluszki Tommy Tippee
sklep z tkaninami
ręcznie robione prezenty

Jesteś zainteresowany reklamą?

ręcznie robione prezenty