Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Delikatna czy wyrazista – jaka powinna być biżuteria ślubna?

31 maja 2021 biżuteria ślubna

Zostanie narzeczoną to dla wielu kobiet spełnienie najskrytszych marzeń. Nawet małe dziewczynki często wyobrażają sobie dzień swojego ślubu, rozmyślając o tym, jak będą wówczas wyglądały. Większość pań chce tego dnia prezentować się zjawiskowo, dlatego już od pierwszych tygodni narzeczeństwa rozpoczynają planowanie tego, w co się ubiorą, jak pomalują i uczeszą.

Suknia ślubna – kupić gotową, szyć a może wypożyczyć?

W Internecie znaleźć można tysiące inspiracji jeśli chodzi o suknie ślubne. Salony zajmujące się szyciem sukni co sezon wypuszczają nowe kolekcje, które mają przyciągnąć uwagę przyszłych panien młodych. Wybierając suknię ślubną należy przede wszystkim zrobić to w zgodzie ze sobą. Jeśli panna młoda nie ma ochoty na białą suknię, może iść w czerwonej czy nawet czarnej. W obecnych czasach wszystko jest dozwolone. Oczywiście, najwięcej dziewczyn sięga jednak nadal po tradycyjne rozwiązania. Powstaje zatem jedno kluczowe pytanie – czy suknię szyć na zamówienie, kupić gotową, a może odkupić czy wypożyczyć już wcześniej używaną. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Oczywiście, jedną z najważniejszych kwestii są możliwości finansowe panny młodej – a najczęściej tak naprawdę jej rodziców. Co ciekawe, szycie sukni na zamówienie wcale nie musi być najdroższym rozwiązaniem. Najtaniej jest suknię od kogoś odkupić lub wypożyczyć z salonu.

W jaką biżuterię ślubną warto zainwestować?

Kolejnym istotnym elementem wyglądu panny młodej jest biżuteria ślubna. Jak doradzają pracownicy salonu jubilerskiego LUVA.pl, warto dopasować ją do sukni. Jeśli dziewczyna decyduje się na delikatny strój, wówczas może poszaleć nieco z dodatkowymi ozdobami. Oczywiście, jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań są perły. To bardzo klasyczny i wdzięczny rodzaj biżuterii ślubnej, który pasować będzie niemal do wszystkich rodzajów sukienek. W przypadku wyboru biżuterii ślubnej duże znaczenie mają zarówno finanse, jak i to, co dalej z taką biżuterią chce się robić. Niektóre dziewczyny na co dzień w ogóle rezygnują z łańcuszków czy kolczyków. Wówczas nie ma sensu inwestować kroci w ozdoby. Można postawić na tańsze rozwiązania, które bardzo często dostępne są właśnie w salonach sukien ślubnych. Zazwyczaj są to ozdoby bazujące na pozłacanym srebrze oraz cyrkoniach. Oczywiście, można również zdecydować się na czyste srebro. Polecane jest ono zwłaszcza kobietom o chłodnym typie urody.

A co z obrączkami?

Najważniejsza biżuteria ślubna to, rzecz jasna, obrączki. Bez nich nie dojdzie do skutku zawarcie związku małżeńskiego, choć zdarzają się historie, że świadek zapomina ich ze sobą zabrać do kościoła czy urzędu stanu cywilnego. Wybór obrączek następuje znacznie wcześniej przed dniem ślubu. Pary zazwyczaj jeżdżą po salonach biżuterii i przymierzają różne rodzaje obrączek. W dawnych czasach niemal wszyscy mieli jednakowe obrączki, obecnie wybór tego rodzaju biżuterii ślubnej jest wręcz nieskończony. Przy wyborze obrączek ślubnych warto kierować się tym, jaką biżuterię nosi się na co dzień. Kobiety, które preferują srebro, powinny wybrać obrączki w kolorze białego złota. Niektóre panie chcą, aby obrączka miała coś dodatkowego, co będzie czyniło ją jeszcze bardziej wyjątkową. Decydują się na przykład na obrączki z kamieniem czy żłobieniem. Warto mieć jednak świadomość, że wybierając tego rodzaju biżuterię ślubną, może być w przyszłości problem ze zmianą jej rozmiaru. Przez kolejne lata może zmienić się nasz rozmiar palca, a obrączki z dodatkowymi zdobieniami bardzo ciężko się zmniejsza lub zwiększa. W większości wypadków jest to wręcz niemożliwe.

Redakcja znajdzlove.pl

Redakcja Znajdzlove.pl jest miejscem, gdzie każdy członek rodziny znajdzie wartościowe treści dostosowane do swoich potrzeb i zainteresowań. Naszym celem jest inspirowanie czytelników do tworzenia harmonijnego i szczęśliwego życia rodzinengo, pełnego radości, zdrowia i wspólnych chwil.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

biżuteria ślubna
hydrolat a tonik
inspiracje modowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

inspiracje modowe