Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Hydrolat a tonik – czym różnią się te produkty?

10 maja 2021 hydrolat a tonik


Zadbana cera jest w zasięgu możliwości prawie każdej kobiety. Pierwszym krokiem do tego, by skóra zachwycała zdrowiem i urodą jest wypracowanie prawidłowych rytuałów pielęgnacyjnych, które będą realizowane regularnie, każdego dnia z rana oraz wieczorem. Trzeba odkryć potrzeby swojej cery i odpowiadać na nie, między innymi poprzez wybieranie odpowiednich produktów. Nie należy również pomijać niektórych etapów pielęgnacji, które dla laików mogą wydawać się mało istotne. Jednym z nich jest między innymi tonizowanie skóry. Tonik lub hydrolat, który również świetnie nadaje się do tego celu, to kosmetyki często uważane za zbędne. Jest wręcz na odwrót, o czym często wspominają kosmetyczki i kosmetolodzy.

Dlaczego należy używać toniku lub hydrolatu?

Co takiego ma w sobie tonik lub hydrolat, że warto stosować te produkty regularnie, każdego dnia? Czy rzeczywiście ich zadaniem jest oczyszczanie cery? Wszystko zależy od tego, jaki produkt się zakupi. Jednak generalnie tonik lub hydrolat mają za zadanie tonizować skórę i przywracać jej prawidłowy poziom pH, który może być zaburzony na przykład po zastosowaniu kosmetyków myjących, usuwających makijaż. Poza tym to toniki oraz hydrolaty mają w swoim składzie wiele drogocennych składników, które mogą działać pielęgnująco, odżywczo. Łagodzą stany zapalne, dzięki czemu wykwity skórne szybciej się goją. Odświeżają cerę i sprawiają, że jest ona pełna blasku i energii. To miłe uczucie odświeżenia jest szczególnie istotne z rana, kiedy chyba większość kobiet lubi orzeźwić skórę.

Hydrolat a tonik

Czym różnią się toniki od hydrolatów? Czy kosmetyków tych można używać wymiennie? Zdecydowanie tak. Hydrolat to inaczej woda kwiatowa. To kosmetyk, który powstaje tak naprawdę jako produkt uboczny podczas procesów technologicznych, w czasie których uzyskuje się olejki z różnych roślin. Popularny jest między innymi hydrolat różany, oczarowy, lawendowy. Każdy z nich pięknie pachnie, co dodatkowo może być istotne dla osób, które uwielbiają aromaterapię i otaczają się cudownymi zapachami po to, aby wpływać na swój nastrój. Hydrolaty to całkowicie naturalne kosmetyki, które przez to mają odrobinę mniejszą trwałość. Dlatego też często są przechowywane w ciemniejszych butelkach, rekomendowane jest trzymanie ich w lodówce. Toniki to kosmetyki, które nie są już tak naturalne. Do ich stworzenia wykorzystuje się o wiele więcej składników, również konserwantów, dlatego też toniki są tańsze, ponieważ rzadko który jest rzeczywiście naturalnym i ekologicznym produktem. Mimo wszystko również warto ich używać, ponieważ przywracają prawidłowy poziom pH skóry.

Redakcja znajdzlove.pl

Redakcja Znajdzlove.pl jest miejscem, gdzie każdy członek rodziny znajdzie wartościowe treści dostosowane do swoich potrzeb i zainteresowań. Naszym celem jest inspirowanie czytelników do tworzenia harmonijnego i szczęśliwego życia rodzinengo, pełnego radości, zdrowia i wspólnych chwil.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

biżuteria ślubna
hydrolat a tonik
inspiracje modowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

inspiracje modowe