Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak dopasować poszetkę do garnituru?

26 października 2022 Jak dopasować poszetkę do garnituru


Garnitury to zdecydowanie ten element męskiej garderoby, który nigdy nie wychodzi z mody. Każdy mężczyzna posiada w swojej szafie co najmniej jeden model, a nierzadko jest ich więcej, z czego każdy posiada nieco inny kolor lub krój, tak by stylizację można był dobrać do okazji. Warto jednak pamiętać, że cały strój będzie dobrze się prezentował wyłącznie wtedy, gdy zadbamy także o dopasowanie odpowiednich dodatków. W przypadku garnituru będzie to nie tylko krawat i buty, ale także poszetki, które nadają całości elegancji i niepowtarzalnego charakteru. Czym się zatem kierować w wyborze poszetki?

Poszetki do garnituru – kilka prostych zasad

Choć poszetki nie są uważane za obowiązkowy element garnituru, a czasem są traktowane wręcz po macoszemu, zdecydowanie warto zadbać o ten szczegół, by stworzyć spójną i szykowną stylizację. A czym właściwie jest poszetka? To ozdobna kwadratowa chusteczka, którą umieszcza się w przedniej kieszonce marynarki. Tym sposobem widoczna jest tylko jej niewielka część, jednak, jeżeli zatroszczymy się o to, by ten dodatek współgrał z garniturem, nawet tak drobny detal może zupełnie odmienić charakter stroju.

Mogłoby się wydawać, że poszetki są wybierane wyłącznie na najbardziej uroczyste okazje. Tymczasem możemy się na nie zdecydować tak naprawdę w wielu innych sytuacjach, w których wymagane są garnitury. Kluczem jest tutaj oczywiście zgranie tych dwóch elementów pod kątem kolorystyki, wzoru czy materiału.

Oto kilka podstawowych reguł, którymi warto się kierować, kiedy garnitury to ważna część naszej garderoby i chcemy posiadać modne poszetki:

  • nie wybierajmy nigdy poszetki jako pierwszej. Jest ona dodatkiem, wobec czego to garnitur jest podstawą, do którego należy dopasować pozostałe elementy stroju;
  • by stylizacja prezentowała się spójnie, warto przykładowo dopasować poszetkę do wybranego krawata;
  • pamiętajmy, że poszetki to swoista wisienka na torcie, ale nie czołowa część całego wizerunku – powinna uzupełniać garnitur, a nie całkowicie nad nim dominować;
  • zwróć uwagę na materiał i fakturę garnituru – jeżeli posiada on delikatny wzór w kratę, poszetka może do tego nawiązywać.

Garnitury i poszetki, czyli duet idealny

Jak już wspomnieliśmy, w każdym przypadku fundamentem całego naszego looku powinny być właściwie dopasowane garnitury. Resztą dodatków, w tym koszulą, krawatem lub muchą, butami oraz zegarkiem zajmijmy się w drugiej kolejności. Poszetki nie odbiegają od tej zasady, co więcej – jeżeli będziemy posiadać także pozostałe części stroju, łatwiej będzie nam ją dopasować do całego wizerunku.

Wiele zależy od tego, w jakim kolorze jest nasz garnitur. Przyjmuje się, że czarne garnitury należy łączyć tylko z białymi poszetkami. Będą one też świetnie się prezentować z granatowymi garniturami, chociaż tutaj możemy odrobinę bardziej zaszaleć i np. wybrać model poszetki w subtelny wzór.

Ważne jest, aby poszetka nie zlewała się kolorystycznie z naszym garniturem. Jeśli jesteśmy miłośnikami stonowanych stylizacji, to wystarczy wariant o ton ciemniejszy od marynarki.

Redakcja znajdzlove.pl

Redakcja Znajdzlove.pl jest miejscem, gdzie każdy członek rodziny znajdzie wartościowe treści dostosowane do swoich potrzeb i zainteresowań. Naszym celem jest inspirowanie czytelników do tworzenia harmonijnego i szczęśliwego życia rodzinengo, pełnego radości, zdrowia i wspólnych chwil.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zaburzenia erekcji
kroki w nauce kodowania dla dzieci
Obozy młodzieżowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

Obozy młodzieżowe