Czy związek na odległość ma sens?

Związek dwojga osób to sztuka kompromisu, a niejednokrotnie także i wielu wyrzeczeń i poświęceń. Przykładem, który najlepiej to odzwierciedla jest pozostawanie w związku na odległość. Istnieją różne opinie na temat takiej relacji, a konkretnie na szanse jej powodzenia. Jedni twierdzą, że dla chcącego nic trudnego, a inni, że nawet pomimo najszczerszych chęci i starań ostatecznie dojdzie do jego rozpadu. Jak zatem jest naprawdę i czy związek na odległość ma w ogóle sens? Odpowiedź na to pytanie zostanie udzielona właśnie w tym artykule. 

Trudności w takiej relacji

Powodów pozostawania w relacji na odległość jest wiele. Może być to miejsce zamieszkania lub specyfika wykonywanej pracy. Niektóre osoby odbywają liczne podróże służbowe lub ich profesja z założenia polega na wielodniowych, czy nawet wielotygodniowych delegacjach. Przykładem wyżej wspomnianych mogą być np. zawodowi kierowcy, marynarze, piloci wycieczek czy rezydenci biur podróży. W takim wypadku partnerzy widują się rzadko, co niestety z punktu widzenia związku nie działa na jego korzyść. W tej sytuacji, zamiast kontaktu bezpośredniego, partnerom pozostają telefony i inne komunikatory, które niestety nie zastąpią bliskości drugiego człowieka. 

czy zwiazek na odleglosc istnieje

Kolejną trudnością w relacji na odległość, z którą niestety nie tak łatwo się uporać jest zaufanie, a właściwie jego brak. Pary, które spędzają ze sobą niewiele czasu, mają zaburzone poczucie bezpieczeństwa, co niestety przyczynia się do powstawania wielu wątpliwości ,co do szczerych zamiarów partnera. Nadmierna kontrola w postaci licznych wiadomości i telefonów, których celem jest zweryfikowanie co partner robi i z kim spędza czas, niewątpliwie nie wpłyną dobrze na związek. Aby relacja miała szanse na przetrwanie, musi opierać się ona przede wszystkim na zaufaniu. Tylko wtedy będzie miała szansę przetrwać. 

Czy taki związek jest możliwy?

Odpowiadając na to pytanie, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Zarówno pary będące ze sobą na co dzień, jak i te pozostające w związku na odległość, mogą tworzyć udany związek oraz taki, który lepiej zakończyć. Każda relacja powinna być pielęgnowana, bez względu na to, jaką formę przybiera. Wspólne spędzanie czasu, dzielenie pasji, wzajemne zaufanie i zrozumienie. To niekwestionowane filary każdego związku, które pozwolą na jego kontynuację oraz rozwój. Jeżeli partnerzy starają się o siebie nawzajem, są zaangażowani i mają wobec siebie szczere zamiary, wówczas nawet najdłuższa rozłąka nie wpłynie negatywnie na ich związek.