Jak działają sex portale?

Internetowe sex portale cieszą się coraz większą popularnością. Z dnia na dzień przybywa coraz więcej zarejestrowanych użytkowników, dzięki czemu znalezienie odpowiedniego partnera staje się jeszcze łatwiejsze. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego ludzie tak chętnie korzystają z portali randkowych? Czy nie lepiej poznać kogoś w realu?

Tysiące Polaków aktywnie korzysta z tego typu stron w poszukiwaniu przygód. Korzystają z nich zarówno młodsi jak i starsi, kobiety jak i mężczyźni. Jak to możliwe że możemy umówić się z osobą której nigdy wcześniej nie widzieliśmy? Czy to naprawdę jest możliwe?

Historia portali towarzyskich

Jeden z pierwszych Polskich sex portali, który zresztą funkcjonuje do dzisiaj i wjedzie prym w swojej branży, powstał już w 2002 roku. Mowa oczywiście o stronie Sympatia. Kilkanaście lat na rynku sprawiło, że serwis ten zbudował olbrzymią bazę użytkowników, co jest głównym aspektem wpływającym na wybór sex portalu przez potencjalnego użytkownika. To właśnie na tym zależy ludziom, na dużej ilości dostępnych użytkowników. 

Oczywiście nie jest to jedyny serwis warty uwagi, jest ich znacznie więcej i każdemu warto się przyjrzeć, bowiem każdy czymś się wyróżnia i może skusić nas do rejestracji. Jeżeli któryś z portali nie przypadnie nam do gustu, nie szkodzi, mamy do wyboru wiele innych.

Fenomen serwisów oferujących sex spotkania

Co zatem stoi za tym że korzystamy z takich stron? Powodów jest wiele, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to że duża część użytkowników sex portali szuka przygody na tak zwaną jedną noc, czyli spotkań bez zobowiązań. Wydaje się że ciężko byłoby umówić się na takie spotkanie z osobą poznaną w sklepie, autobusie czy na ulicy. Wchodząc na sex portal od razu trafiamy na ludzi szukających takich samych wrażeń jak my, od razu możemy przejść do konkretów.

Innym równie ważnym powodem jest nieśmiałość ludzi. Może się to dla niektórych ludzi wydawać dziwne ale ponad połowa ludzi przyznaje, że krępuje się i wstydzi do kogoś “zagadać”. Przez internet wszystko wydaje się łatwiejsze i jesteśmy nieco bardziej odważni, nawet jeżeli ktoś nas spławi to nic się nie stanie, przecież nas nie zna i możemy szukać dalej. 

Coraz mniej czasu, ciągły wyścig szczurów również sprzyja serwisom oferującym sex randki. Możemy z nich korzystać praktycznie w każdej chwili i w każdym miejscu, wystarczy nam tylko dostęp do internetu. Co prawda nadal większa ilość użytkowników korzysta z sex portali na komputerach stacjonarnych, ale chyba każda strona jest już przystosowana dla urządzeń mobilnych, dzięki czemu możemy przeglądać wszystkie dostępne profile z poziomu naszego smartfona, gdziekolwiek się znajdujemy.

 

 

sex portal

Jaki portal wybrać?

Pewnie zastanawiacie się jaki portal jest najlepszy i na którym się zarejestrować? Cóż, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Tak jak wspomnieliśmy, każdy czymś się wyróżnia. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy szukamy serwisu przeglądarkowego, czy może aplikacji na swojego smartfona. Jeżeli chodzi o apki, chyba każdy z nas słyszał o Tinder. Jest to najbardziej popularna aplikacja do poznawania nowych ludzi, opanowała cały świat w zaledwie kilka lat gromadząc miliony użytkowników. Zdecydowanie warto się jej przyjrzeć bliżej.

W sieci znajdziemy również portale o nieco innym charakterze, na przykład portale dla gejów czy lesbijek. Możemy sugerować się opiniami portali, ale tak naprawdę najlepiej samemu zarejestrować się na kilku z nich i samemu zadecydować, który najbardziej nam odpowiada. Dostępnych jest wiele portali więc napewno będzie w czym wybierać.

Czy umawianie się przez internet jest bezpieczne?

Wiele osób przed zarejestrowaniem się na stronie oferującej seks randki zastanawia się, czy aby napewno jest to bezpieczne. Administratorzy tych portali dokładają wszelkich starań aby użytkownicy byli bezpieczni. Weryfikują każde nowe konto dbając o bezpieczeństwo innych użytkowników. Mimo to warto zachować rozwagę i czujność zanim umówimy się z kimś na realne spotkanie. 

Nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie komputera, nawet jeżeli wysyła nam swoje zdjęcia i opowiada o sobie. Na portalu randkowym nic Wam nie grozi, ale jeżeli dojdzie do spotkania, jesteście zdani na siebie. Bądźcie czujni i ostrożni do samego końca!

Czy warto rejestrować się na sex portalu?

Zdecydowanie warto. W żaden inny sposób nie znajdziemy kogoś chętnego na sex spotkanie w tak łatwy i szybki sposób. Wystarczy tylko rejestracja która zajmie nam dosłownie kilka minut. Po założeniu konta warto uzupełnić swój profil, dodać atrakcyjne zdjęcie i kilka informacji o sobie oraz czego szukamy na portalu. Pozwoli to na przyciągnięcie innych osób na nasz profil. I już możemy szukać chętnych osób na spotkanie. Bardziej wymagającym i wybrednym zajmie to pewnie chwilę dłużej, ale napewno każdy prędzej czy później znajdzie osobę odpowiednią dla siebie.

Jeżeli nadal zastanawiasz się czy jest sens zakładać konto, możesz spróbować, to nic nie kosztuje a kto wie, może uda Ci się kogoś poznać i zaprosić na spotkanie. Tysiące par codziennie poznaje się przez internet i nic nie wskazuje na to aby coś się miało zmienić. Ludzie dopiero przekonują się do seks portali, do tej pory patrzyli na to sceptycznie, ale z dnia na dzień zarejestrowanych użytkowników przybywa w mgnieniu oka!

Czy sex serwisy są darmowe?

Większość stron posiada darmową rejestrację, lecz niektóre pakiety są dodatkowo płatne. Niektóre serwisy wprowadzają konta premium, VIP czy różnego rodzaju waluty serwisowe, za które możemy kupować np. dodatkowe rozmowy, odblokowanie profilu itd. Mimo wszystko jesteśmy w stanie korzystać z portali za darmo lecz w ograniczonych ilościach. Jeżeli chcemy przeglądać profile bez limitów i blokad, musimy przygotować się na uiszczenie drobnej opłaty.Warto czasem poświęcić kilka złotych, może nam się to opłacić jeżeli na poważnie myślimy o umówieniu się z kimś na spotkanie. Dzięki tym płatnościom, serwisy mogą się cały czas rozwijać i wprowadzać wiele nowych ciekawych i atrakcyjnych funkcji.


Gdzie umówić się na spotkanie?

Jeżeli już poznamy kogoś i umówimy się z nim, pojawia się pytanie, gdzie się spotkamy? Dla niektórych może być to nieco problematyczne. Czy zaprosić drugą osobę do siebie do domu? A może hotel? Rozwiązań jest naprawdę wiele, musimy napewno rozważyć każde za i przeciw. Umawiając się w domu nie ponosimy żadnych kosztów, ale pytanie czy nie boimy zapraszać się obcej osoby do siebie do domu. Warto tę kwestię rozważyć wspólnie z przyszłym partnerem, we dwoje napewno dojdziecie do porozumienia. Ale pamiętajcie aby nie być zbyt stanowczym i nie naciskać na drugą osobę, to fakt że niektórzy ludzie lubią dominujących parnerów, ale na początku znajomości musimy wzbudzić zaufanie u partnera i nie możemy go wystraszyć.