Jak przygotować się do pierwszej randki z osobą poznaną na portalu randkowym?

Poznawanie nowych osób za pomocą portali randkowych to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych sposobów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się spróbować szczęścia szukając nowego partnera przez internet.

Poznanie osoby przez portal randkowy niesie ze sobą szereg zalet. Przede wszystkim wiemy na starcie co nieco o tej osobie – wiemy kim jest, co robi, jakie ma zainteresowania. W ten sposób możemy mniej więcej zrozumieć czy tak naprawdę w przyszłości będziemy mieli ze sobą o czym rozmawiać. W jaki jednak sposób przygotować się do pierwszej randki z kimś, kogo poznaliśmy na portalu randkowym? Aby odpowiedzieć na to pytanie przygotowaliśmy dla was szereg porad, dzięki którym zrozumiecie, że takie spotkanie nie różni się niczym od każdej innej randki!

jak przygotować się do pierwszej randki?

Jak powinna wyglądać pierwsza randka?

Wiele osób myśli, że pierwsza randka z osobą poznaną online wygląda inaczej. Jest to bardzo częsty błąd – nasza pierwsza randka wyglądać będzie tak samo, jak w przypadku pierwszej randki z osobą, którą poznaliśmy już wcześniej w rzeczywistości. Jedyną różnicą jest to, że wiemy co nieco o naszym partnerze bądź partnerce, a więc możemy lepiej się przygotować do spotkania.

Jeżeli chodzi o ubiór, to przede wszystkim powinniśmy ubrać się tak, żeby było nam wygodnie. Oczywiście należy pamiętać o stosownym ubiorze, jeżeli umówiliśmy się na pierwszą randkę w miejscu, gdzie wymagany jest odpowiedni dress code. Dzięki rozmowom internetowym oraz poznaniu zainteresowań i ulubionego rodzaju ubrań czy koloru, możemy jednak dostosować nasz wygląd tak, aby spodobać się naszej randce.

Gdzie zaprosić poznaną osobę?

Istnieje wiele ankiet, które mogą nam sugerować gdzie najlepiej zaprosić świeżo poznaną osobę. Co ciekawe, pomysły z tych ankiet nie zawsze się sprawdzą. Jeżeli ma dojść do spotkania osób nieco starszych, to popularne kino czy kręgle mogą okazać się nietrafionym miejscem. To samo tyczyć się będzie osób młodych, które postanowiły na pierwsze spotkanie zabrać swojego partnera lub partnerkę do teatru.

Sytuacja co do miejsca spotkania wygląda identycznie w przypadku pierwszej randki z osobą poznaną w internecie, jak i normalnej randki z kimś, kogo poznaliśmy wcześniej w realu. Co ciekawe, tutaj osoby przygotowujące się na randkę z osobą poznaną przez portal randkowy maja kolejne ułatwienie.

Na wielu witrynach oferujących ogłoszenia matrymonialne znaleźć możemy specjalne pola z wypełnionymi zainteresowaniami, upodobaniami czy innym hobby. W ten sposób możemy dobrać idealne miejsce tak, żeby upewnić się, że nasza randka będzie się czuć komfortowo.

Jeżeli jednak nie macie żadnego pomysłu na pierwszą randkę, to przede wszystkim pamiętajcie o tym, aby wybrać takie miejsce, w którym bez problemu będziecie mogli pogadać. Co więcej, pierwsza randka powinna odbyć się w lokalizacji w miarę neutralnej, czyli takiej, która nie wprowadzi ani nas ani naszego partnera bądź partnerki w dyskomfort.

Standardowym i jednym z najlepszych rozwiązań jest najzwyklejszy spacer – do parku bądź do ogrodu. Następnie po takiej przechadzce możecie wybrać się na kawę, ewentualnie czekoladę – jest to bardzo proste, aczkolwiek uniwersalne rozwiązanie.

pierwsza randka


O czym rozmawiać, a jakich tematów unikać?

Tutaj oczywiście zależy wszystko od nas samych. Jeżeli zarówno my jak i nasza randka nie mamy problemów z rozmową na tematy w miarę konfliktowe np. religia czy polityka, to nic nie stoi na przeszkodzie. Nie zaleca się jednak takich rozmów, gdyż na pierwszej randce chodzi przede wszystkim o to, żeby poznać drugą osobę w sposób, w jaki internetowe pogawędki nam nie pozwolą.


Dlatego najlepiej jest rozmawiać o sobie i o swoim życiu. Powinniśmy opowiadać zainteresowanej osobie o ciekawych historiach z naszego życia i dzielić się prywatnymi doświadczeniami. Jeżeli jednak ostatnie lata naszego życia związane były z inną osobą, to najlepiej odpuścić sobie wspólne historie. Opowiadajmy natomiast o swoim dzieciństwie czy o własnych doświadczeniach, jak na przykład odwiedzenie niesamowitych miejsc czy poznanie jakiejś osobistości. W ten sposób zbliżymy się do drugiej osoby.