Idealne miejsce na pierwszą randkę

Pierwsze spojrzenia, uśmiechy, rozmowy… To może być początek czegoś wielkiego. Pierwsza randka to jedno z najważniejszych spotkań, które być może zapamiętasz do końca życia. Dlatego dobór odpowiedniego miejsca jest tak ważny. Jak więc je wybrać? 

Klasyka zawsze w modzie

Zacznijmy od tego, które miejsca są absolutnie niewskazane. Z pewnością nie jest dobrym pomysłem umawianie się na pierwszą randkę w prywatnym mieszkaniu, a szczególnie z osobą znaną z portalu randkowego. Mimo, że mogliście już dobrze się poznać podczas intensywnej korespondencji, to jednak wizyta w czyimś mieszkaniu (lub Twoim) jest zarezerwowana na kolejne, bardziej zaawansowane etapy znajomości. Może się też wiązać z pewnymi zagrożeniami.  

Poznając kogoś za pośrednictwem Internetu, na pewno nie możemy się doczekać żeby jak najszybciej ujrzeć daną osobę i przekonać się jaka jest w bezpośrednim kontakcie. Warto więc zdecydować się na miejsce, które dzięki intymnej atmosferze pozwoli na spokojną rozmowę, lecz jednocześnie dzięki obecności innych osób poczujemy się w nim komfortowo. 

Jak zwykle na szczycie listy najpopularniejszych miejsc na randki, także z osobami poznanymi przez portal, są kawiarnie i restauracje. Jeśli decydujemy się na te klasyczne rozwiązanie, najlepiej postawić na sprawdzony lokal, w którym wiemy, że atmosfera jest odpowiednia. Co z kinem lub teatrem? Podczas pierwszej randki chcemy raczej dobrze się poznać, a rozmowa w kinie będzie raczej trudna. Lepiej więc przełożyć to na kolejną randkę. 

miejsce na randke

Swobodny spacer lub spotkanie w parku mogą być dobrym pomysłem, szczególnie jeśli nawiązaliśmy tylko krótką korespondencję z internetowym znajomym. Jeśli w trakcie przechadzki okaże się, że jednak nie ma między wami chemii, można łatwo i szybko zakończyć randkę. Jeśli natomiast przypadniecie sobie do gustu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kontynuować ją choćby podczas kolacji w restauracji. 

Niespodzianki mile widziane

Oczywiście planując swoją idealną pierwszą randkę, mamy na myśli raczej niestandardowe rozwiązania. Jakie ciekawe miejsca mogą się sprawdzić? Jeśli oboje jesteście fanami aktywnego wypoczynku, jest cała masa miejsc, które będą świetnymi niespodziankami. A może choćby park linowy? Podczas wspólnych zmagań na pewno poznacie się lepiej, a jest to przy okazji świetna zabawa. Podobną propozycją jest paintball, gdzie co prawda panie nie będą miały okazji włożyć pięknej sukienki i szpilek, za to gwarantowana jest duża ilość śmiechu oraz możliwość poznania drugiej osoby w całkiem innym środowisku. 

Zimową porą na pewno dobrym pomysłem będzie lodowisko, w końcu jazda na łyżwach jest zarezerwowana dla wszystkich, bez względu na wiek. A po wspólnym wysiłku można wybrać się na rozgrzewającą, aromatyczną herbatę. Nie każdy preferuje aktywny wypoczynek, jednak nie oznacza to że pierwsza randka musi ograniczać się do restauracji. 

Fani sztuki na pewno ucieszą się z propozycji randki w muzeum lub wyjścia na ciekawy wernisaż lub wystawę. Pomysłów na pierwsze spotkanie na żywo z osobą poznaną w internecie jest wiele. Które jest idealne? Tak naprawdę wszystko zależy od waszych preferencji i usposobienia. Poza tym, jeśli trafisz na właściwą osobę, każde miejsce będzie idealne.