Czy portale randkowe są bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się nad założeniem konta na portalu randkowym ale uważa że nie jest to do końca bezpieczne. Na co powinniśmy uważać korzystając z takich serwisów i czego unikać? Wystarczy że będziemy trzymać się kilku prostych zasad i wszystko będzie dla nas bezpieczne. Dowodem na to są setki par które codziennie poznają się na takich portalach internetowych.

Nigdy nie wiesz z kim na prawdę rozmawiasz

 

To podstawowa zasada którą zawsze powinniśmy mieć w głowie. Nigdy nie możemy być w 100% pewni czy osoba z którą rozmawiamy jest wobec nas szczera i mówi o sobie prawdę. W internecie bardzo łatwo udawać kogoś kim nie jesteśmy, tym bardziej na serwisach randkowych, gdzie ubiegając o względy drugiej osoby chcielibyśmy być ideałem, przez co czasem trzeba naszą osobę trochę podkoloryzować. Dlatego na początku powstrzymajmy się z podawaniem o sobie prywatnych informacji i swoich życiowych tajemnic, z pewnością przyjdzie na to czas jeżeli się bliżej poznamy.

Nie dajmy się zmylić zdjęciem. Jeżeli partner prześle nam swoje zdjęcia, nie możemy nagle obdarzyć go zaufaniem. Jeśli uznamy że jest tak uroczą osobą że już możemy mu zaufać, musimy pamiętać że wygląd to nie wszystko, nie wiadomo kto tak na prawdę kryje się w tej osobie i jaki ma charakter. Kolejną kwestią jest to że zdjęcia nie muszą być prawdziwe. W internecie mamy dostęp do milionów zdjęć, więc nie trudno jest wysłać czyjeś zdjęcie.

czy randki online są bezpieczne?

Opisz swój profil ostrożnie

Opis profilu to podstawa, ale pamiętaj o tym żeby nie przedobrzyć. Podaj jedynie informacje takie jak wiek, wzrost i kilka zdań o tym czym się interesujesz, czym zajmujesz się na codzień. To w zupełności wystarczy. Nie musisz od razu podawać wszystkich swoich osobistych informacji każdej osobie dostępnej na portalu. Jeżeli uznasz że osoba z którą nawiązałeś kontakt jest uczciwa i masz do niej zaufanie, wtedy możesz opowiedzieć jej o sobie nieco więcej.

Niestety na tego typu portalach mogą znaleźć się oszuści, którzy tylko czekają na naiwne osoby, więc uważaj o czym i z kim rozmawiasz. Adres mailowy, numer telefonu czy nawet numer konta bankowego, chyba nikomu nie jest potrzebny do tego aby nas poznać. Dlatego jeżeli zaobserwujesz osobę która próbuje od Ciebie wyciągnąć jak najwięcej Twoich prywatnych informacji, najlepiej od razu zablokuj taką osobę i zgłoś administracji serwisu.

Nie spiesz się, na wszystko przyjdzie czas

Pamiętaj że jeżeli już kogoś poznasz na portalu, nie musisz się z niczym spieszyć. Nie podawaj od razu swoich danych takich jak numer telefonu czy adres email. Bez problemu możecie na początku komunikować się przez portal. Postaraj się najpierw lepiej poznać zanim zdecydujesz się na pierwsze spotkanie. Gdy partner myśli o Tobie na poważnie, na pewno poczeka tyle czasu ile trzeba. Jeśli odpuści, będziesz mieć jasny znak że nie był Ciebie wart.

Jeżeli uważasz że ktoś jest w stosunku do Ciebie zbyt nachalny, daj sobie z nim spokój. Prędzej czy później bez problemu znajdziesz kolejną osobę która Cię zainteresuje ponieważ wszyscy ludzie na portalach randkowych szukają tego samego czego Ty, czyli poznania nowych osób.

Nie umawiaj się na pierwsze spotkanie w domu

Ani u siebie, ani u partnera. Lepiej spotkać się w neutralnym miejscu ponieważ tak na prawdę jeszcze nie wiesz z kim się spotkasz więc zaproszenie obcej osoby do siebie do domu nie jest najlepszym pomysłem. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie od początku do końca. Jest wiele ciekawych miejsc gdzie warto umówić się na spotkanie. Restauracja, spacer, kawiarnia wydają się jednymi z lepszych propozycji. Bez problemu będziecie mogli usiąść i na spokojnie porozmawiać, od razu się bliżej poznacie. Rozmowa w cztery oczy to zupełnie co innego niż pisanie wiadomości na portalu randkowym. Postaraj się więc żeby spotkanie było kameralne i spokojne.

pierwsze spotkanie

Wiele osób umawia się na pierwsze randki do kina czy teatru, to duży błąd. W kinie raczej nie porozmawiacie i nie poznacie się, będziecie tylko skupieni na filmie a przecież nie po to idziecie na randkę. W takie miejsca możecie śmialo wybrać się przy kolejnych okazjach.

Sprawdź opinie portalu

Warto przejrzeć opinie innych użytkowników którzy już mają konto w danym serwisie. Jeżeli chodzi o serwis oferujący seks randki, dobre opinie otrzymuje Datezone gdzie konto posiada ponad milion użytkowników. Jeżeli widzimy dużo pozytywnych ocen, możemy śmiało zarejestrować nasze konto.

Jednak mimo dobrych opinii portalu, nadal warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa ponieważ nawet na najlepszym portalu może znaleźć się oszust. Administratorzy i moderatorzy serwisów dokładają wszelkich starań sprawdzając takie konta, wszystko po to abyśmy czuli się bezpiecznie w ich serwisie.