Sprawdź najlepszy serwis randkowy w internecie!

Portal randkowy badoo – czym jest i czego możemy oczekiwać?

Badoo to jeden z najpopularniejszych portali randkowych w internecie. W wielu przypadkach korzystają z niego ludzie młodzi, którzy pragną poznać nową osobę. Nie ma znaczenia czy myślimy poważnie o związku czy szukamy przygody na jedną noc. Badoo to serwis skonstruowany w ten sposób, aby każdy znalazł w nim coś dla siebie.

Dlaczego jednak mielibyśmy wybrać tę konkretną ofertę? Przecież w dzisiejszych czasach znajdziemy wiele więcej stron oferujących ogłoszenia matrymonialne, a nawet seks randki. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i przedstawić najważniejsze kwestie związane z tą stroną oraz aplikacją.

Omówimy więc początki Badoo, sprawdzimy od czego historia usługi się zaczęła, jakie funkcje dokładnie ma do zaoferowania oraz jak wygląda proces rejestracji i logowania. Oprócz tego, sprawdzimy jakie krążą opinie o serwisie w internecie i czy są jakieś ciekawe alternatywy warte rozważenia.

Co nieco o historii powstania

Badoo to serwis społecznościowy, który powstał w 2006 roku. Jego twórcą był Andriej Andriejew, który oprócz sieci społecznościowej był również założycielem takich stron jak SpiLog, Begun czy Mamba. Jednak jego najnowsze dzieło Badoo, stało się największym hitem. Od samego początku serwis oferował swoje usługi niemalże w całej Europie. Z czasem jednak zaczął się rozwijać jeszcze szybciej i dziś jest jednym z najpopularniejszych serwisów randkowych tego typu. Jego rozwój pozwolił twórcom na rozszerzenie działalności i stabilne dołączanie nowych krajów do ich usługi.

W tym momencie Badoo dostępne jest niemalże na całym świecie, bo w 190 krajach. Oprócz tego warto zauważyć, że jego dostępność w 47 językach oraz prostota sprawiła, że jest to jeden z największych portali randkowo-społecznościowych na świecie. Na początku 2018 roku zarejestrowanych użytkowników korzystających z Badoo było niecałe 400 mln! W tym momencie osób, które dołączyły do społeczności Badoo jest ponad 500 mln.

Funkcje jakie znajdziemy na Badoo

Badoo to jedna z najbardziej rozwiniętych stron oferujących usługi randkowe oraz tak zwane seks randki. Warto zauważyć, że twórcy wprowadzili dwa rodzaje kont, darmowe oraz konta Premium. Jednak musimy mieć na uwadze to, że darmowe funkcje na Badoo w zupełności wystarczą nam do korzystania ze wszystkich zalet, jakie strona oraz aplikacja oferuje.

Z darmowych funkcji wyróżnić możemy czat tekstowy. Pozwoli on nam na pisanie wiadomości z poznanymi użytkownikami. Tak jak w przypadku innych stron randkowych, istnieje ograniczenie co do ilości osób, z którymi możemy rozmawiać jednego dnia. Wynosi ono 10, a więc jest to o wiele większy wynik niż w przypadku konkurencji. Oznacza to, że nie jesteśmy aż tak bardzo ograniczeni i możemy pozwolić sobie na rozpoczęcie konwersacji z wieloma osobami na raz. 

Oprócz tego, możemy także sprawdzić które osoby zaglądały na nasz profil oraz dodawać zdjęcia. Pierwsza z wymienionych funkcji jest niezwykle ważna, gdyż mamy wgląd w to, kto się nami zainteresował. Zdjęcia pozwolą nam poprawić naszą pozycję wśród wyników wyszukiwania oraz zwiększą szansę na to, ze ktoś będzie zainteresowany naszym profilem. 

Bardzo ważnym elementem w Badoo są tak zwane kredyty. Jest to wirtualna waluta dostępna w serwisie, którą wykorzystać możemy do doładowania usługi Premium. Oprócz tego, kredyty gwarantują nam możliwość wykupienia kilku atrakcyjnych usług, jak na przykład większe szanse pojawienia się w wynikach wyszukiwania. Co ciekawe, kredyty służą także do gier – Chybił-Trafił i innych.

Konto płatne oferuje jeszcze więcej dodatków

O ile konto darmowe w zupełności wystarczy wielu użytkownikom, twórcy strony postarali się przygotować niezwykle pomocne dodatki, dzięki którym płatny dostęp do konta premiowanego będzie niezwykle atrakcyjny dla wielu z nas. Jednym z przykładów jest oczywiście brak ograniczeń, jeśli chodzi o prowadzenie czatu z innymi osobami.

Kolejną istotną kwestią, o której należy pamiętać przy korzystaniu z płatnej wersji konta Badoo jest możliwość znalezienia użytkownika bazując na bardzo szczegółowej wyszukiwarce. Oznacza to, że możemy dokładnie określić kryteria, po których Badoo wyszuka dla nas partnera. 

Z innych ciekawych funkcji warto także wspomnieć o funkcjach poprawiających szanse na znalezienie idealnego partnera czy partnerki. Dzieje się to przez wykorzystanie specjalnego promowania profilu. Innymi słowy, nasza pozycja w wyszukiwarce będzie wyżej, co oznacza także więcej osób przeglądających nasz profil. 

Badoo Premium dostarcza nam również bardzo ciekawą funkcję, która nazywa się „chcę Cię poznać”. Gwarantuje ona, że będziemy mogli bezpośrednio skontaktować się z osobą, która wyświetliła nasz profil jakiś czas temu. 

Konto Premium możemy wykupić przy pomocy wcześniej opisanych kredytów. Istnieje oczywiście możliwość doładowania kredytów przy pomocy prawdziwej gotówki, a nawet odblokowanie konta Premium przelewem lub wieloma innymi środkami płatności.

badoo opinie

Badoo rejestracja – bardzo prosta i szybka

Jeżeli zastanawiamy się jak wygląda rejestracja na Badoo, to mamy dobre i złe wieści. Dobre to takie, że cały proces rejestracyjny jest niezwykle prosty i nie musimy poświęcać naszego cennego czasu na przeciągające się pytania lub metody weryfikujące. Konta weryfikowane są przez tysiące administratorów i każdego dnia znikają setki tysięcy profili, które są fałszywe.

Zła wiadomość jest taka, że niemalże na każdym kroku Badoo prosi nas o możliwość połączenia konta z Facebookiem bądź o wysyłanie ofert promocyjnych na maila. Oznacza to, że w bardzo prosty sposób możemy pomylić się i przez to otrzymać ogromny spam na naszej skrzynce mailowej bądź obarczyć tym naszych przyjaciół na Facebooku. 

Oprócz tego, rejestrując się musimy także pamiętać o polityce Badoo. Jest ona bardzo podobna do tej z serwisu Twoo, w której to połączenie konta Badoo z Facebookiem może skończyć się rozesłaniem zaproszeń do dołączenia Badoo. Co prawda możemy to w bardzo prosty sposób powstrzymać poprzez niezgadzanie się na połączenie konta i na odmawianie na wszystkie zapytania marketingowe. 

Jeśli chodzi o sam proces rejestracji, to jest on bardzo prosty i nie wymaga od nas podania wielu informacji. Na sam początek musimy jedynie wybrać płeć, podać imię, datę urodzin, naszą lokalizację (wystarczy samo miasto) oraz email i hasło. Po tym nasze konto zostanie aktywowane i będziemy mogli się zalogować.

Jak wygląda logowanie na Badoo?

Oczywiście musimy pamiętać, że logowanie do Badoo zaraz po rejestracji będzie wymagało weryfikacji konta. Tutaj opisywany serwis bardzo dobrze się prezentuje i oferuje niezwykle solidne, lecz co ważniejsze bardzo proste i szybkie zweryfikowanie naszej osoby. W głównej mierze do eliminacji fikcyjnych kont korzysta się z możliwości dodawania zdjęć, głównie profilowych. Zaraz po rejestracji będziemy musieli przejść proces poprzez zrobienie sobie selfie czy przygotowania zdjęcia w konkretnej pozycji.

Duża część fałszywych kont usuwana jest niemalże od razu, lecz wciąż istnieje wiele profili, które mogą wprowadzić nas w błąd. To nie zmienia faktu, że portal został niegdyś sklasyfikowany jako jeden z najbezpieczniejszych portali randkowych na świecie. Gdy tylko zarejestrujemy sięj oraz przejdziemy weryfikację poprawnie, będziemy mogli cieszyć się wszystkimi funkcjami, jakie przygotowane zostały z myślą o użytkownikach. 

Gdy już zaczniemy przeglądać interesujące nas osoby, możemy przetestować zarówno opcję Chybił Trafił, która losowo wybierze dla nas ciekawych użytkowników do poznania. Oprócz tego, możemy zawęzić wyszukiwania do konkretnego województwa bądź konkretnego miasta. W ten sposób o wiele szybciej poznamy osoby, które będą nami zainteresowane. Jedną z ciekawszych opcji, o jakich musimy pamiętać po zalogowaniu, to możliwość wyboru między użytkownikami, którzy chcą poznać nowe osoby, porozmawiać, czy umówić się. Łącznie z możliwością wyboru płci i wieku będziemy mogli doprecyzować czego tak naprawdę oczekujemy od partnera bądź partnerki.

Badoo opinie – co inni sądzą o portalu randkowym?

logowanie na badoo

Ze względu na swoją popularność, istnieje wiele opinii o Badoo. Większość z nich jest pozytywna i nie jest to żadna niespodzianka. Duże bezpieczeństwo, wiele zweryfikowanych profili, ogromne możliwości oraz szereg innych zalet sprawia, że Badoo to w tym momencie najpopularniejszy serwis randkowy nie tylko w Polsce, ale również na świecie.

Co więcej, Badoo oferuje nam niezwykle rozbudowaną i bardzo dobrze zoptymalizowaną aplikację mobilną, która pomoże nam w znalezieniu osób bez potrzeby rejestracji konta w sposób tradycyjny. Korzystając z apki mobilnej, cały proces rejestracyjny jest jeszcze szybszy, a weryfikacja przebiega o wiele szybciej ze względu na bezpośrednią możliwość zrobienia selfie od razu na miejscu.

Osoby korzystające z Badoo bardzo chwalą sobie możliwości darmowego konta. Fakt, że możemy rozmawiać z 10 osobami jednocześnie jest zdumiewający, gdyż konkurencja oferuje możliwość rozmowy z maksymalnie 3-5 użytkownikami naraz. 

Oczywiście Badoo nie jest stroną idealną. Istnieje szereg wad, o których użytkownicy wspominają. Sama polityka prywatności i masowe zaproszenia do znajomych są bardzo uciążliwe. Możemy się tego pozbyć, aczkolwiek wiele osób chciałoby połączyć swoje konto z Facebookiem. W przypadku Badoo nie jest to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Oprócz dziwnej polityki marketingowej, musimy również pamiętać o tym, że konto Premium jest niemalże na każdym kroku wpychane nam na siłę. Wyskakujące banery, denerwujące pop-upy oraz reklamy dotyczące tego jakie to konto płatne jest niesamowite mogą po czasie stać się irytujące.  

Jeśli chodzi o płatności w Badoo, to są one obarczone niewielkim ryzykiem i jeśli się zapomnimy i nie anulujemy subskrypcji na czas, to możemy pożegnać się z dosyć pokaźną gotówką. Przy wykupieniu konta każda kolejna opłata jest pobierana automatycznie. Warto zatem wyłączyć tę opcję zaraz na początku subskrypcji.

Alternatywy dla Badoo?

Pomimo swojej popularności, w Polsce wyrasta wiele innych stron, które oferują nam bardzo zbliżone usługi o podobnej jakości. Co ciekawe, nie są one tak nachalne, jeśli chodzi o promowanie swoich usług oraz swoich kont Premium, a więc nie ryzykujemy tak naprawdę masowymi zaproszeniami.

Bardzo dobrą alternatywą na przeglądarki będzie Sympatia. Jest to wybór dla osób, które szukają partnera na dłużej. Jeśli jednak bardziej nas interesują seks randki, to zdecydowanie ciekawszy będzie portal Eamore bądź Datezone.

Jeśli jednak planujemy korzystać z usług portali randkowych mobilnie, to warto pomyśleć o wyborze amerykańskiej aplikacji, a mianowicie Tinder. Jest to strona, w której o wiele częściej znajdziemy osoby zainteresowane przelotnym romansem bądź jednorazową przygodą. Z mobilnych aplikacji warto także sprawdzić Lovely, która ze względu na podobny charakter do Badoo pozwoli nam znaleźć osoby na nieco dłużej. 

Nie zmienia to jednak faktu, że ze względu na swoją dostępność to właśnie Badoo oferuje nam ogromny katalog użytkowników oraz osób zainteresowanych naszą personą. Przede wszystkim możliwość skorzystania z serwisu na telefonach z systemami operacyjnymi Android oraz iOS to ogromna zaleta. W wielu innych aplikacjach musimy wybierać pomiędzy jedną z powyższych opcji. Tutaj mamy jednak pełny dostęp, który niczym się nie różni od tego, co otrzymujemy w przeglądarce na komputerze PC.

Podsumowanie

Badoo.pl to strona internetowa oferująca jedną z najlepszych witryn z randkami online w internecie. Nic więc dziwnego, że jej popularność generuje każdego dnia ogromną ilość nowych użytkowników zainteresowanych spotkaniem się, poznaniem nowej osoby bądź zwykłą rozmową.

W przeciwieństwie do konkurencyjnych stron, Badoo dostarcza nam przede wszystkim ogromny katalog zweryfikowanych i prawdziwych użytkowników. Oprócz tego ich ogromną zaletą jest szeroki zakres usług, jakie otrzymujemy w przypadku darmowego konta. Możliwość konwersacji z dziesięcioma osobami na raz? Przeglądanie kto ostatnio odwiedził nasz profil? Opcje te u konkurencji są płatne, a tu otrzymujemy za darmo!

Jednak musimy mieć na uwadze również fakt, że dziwna polityka firmy oraz inwazyjne sposoby marketingowe mogą zniechęcić niejedną osobę do połączenia konta Badoo z Facebookowym. Oprócz tego pamiętajmy również, że w wielu przypadkach niektóre osoby mogą próbować nasz oszukać. Istnieją bardzo popularne oszustwa „na Rosjankę/Ukrainkę”. Pamiętajmy także o tym, że automatyczne płatności w Badoo mogą doprowadzić do utraty sporej gotówki, jeśli zapomnimy je wyłączyć.